صنعت معدن | اسمز معکوس و سیستم های تصفیه آب

زباله های تولید شده از فعالیت های معدنی یک نگرانی زیست محیطی مهم است. می تواند منجر به آلودگی خاک، آب و هوا شود و باعث آسیب طولانی مدت به اکوسیستم و حیات وحش شود. سیستم های غشایی، مانند آنچه که توسط شرکت غشا صنعت ایساتیس ارائه می شود، می تواند راه حل موثری برای رفع این مشکل با تصفیه آب مورد استفاده در عملیات معدن باشد.

سیستم های غشایی از غشاهای نیمه تراوا برای فیلتر کردن ناخالصی ها و آلاینده ها از آب استفاده می کنند و آب تصفیه شده با کیفیت بالا تولید می کنند. سپس می توان از این آب در عملیات معدنی استفاده مجدد کرد و میزان آب مورد نیاز را کاهش داد و تأثیر آن بر منابع آب محلی را به حداقل رساند. علاوه بر این، استفاده از آب تصفیه شده برای مصارف خانگی، می تواند اتکا به منابع آب محلی را بیشتر کاهش دهد.

به طور کلی، ترکیب سیستم های غشایی در عملیات معدن می تواند به کاهش میزان ضایعات تولید شده، حفاظت از محیط زیست و ترویج شیوه های استخراج پایدار کمک کند.

سیستم های اولترافیلتراسیون

غلظت بالای مواد شیمیایی خطرناک در باطله ها می تواند خطرات قابل توجهی برای محیط زیست و سلامت انسان ایجاد کند و یافتن راه های ایمن و موثر برای مدیریت این زباله ها بسیار مهم است.

باطله ها شکلی از دوغاب هستند که از مواد زائد در غلظت های بالا و محلول در آب تشکیل شده و نوعی لجن را می سازند که نه تنها برای محیط زیست خطرناک است، بلکه دفع آن نامناسب و دشوار است و اغلب برای چندین دهه در حوضچه های بزرگ به عنوان مواد سنگین باقی می ماند. از جمله مواد شیمیایی خطرناک در باطله آرسنیک، سیانید، اسید سولفوریک و تعدادی از مواد سرطان زا شناخته شده است. یک فناوری پیشرفته با استفاده از سیستم‌های غشایی فشار بالا، امکان متراکم شدن باطله‌ها را به بلوک‌های بزرگ فراهم می‌کند، که می‌توان آن‌ها را برای کاهش ردپا روی هم قرار داد و دیگر خطر نشت به منابع آب طبیعی را به همراه ندارد. این ذخیره سازی طولانی مدت و کم انرژی را می توان با سیستم های اولترافیلتراسیونDESALT  بدست آورد.